Jump to content

JaniA

Members
  • Posts

    21
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by JaniA

  1. Saiskohan tällaisesta tehtyä. Koko ainakin melko hyvä.
  2. Takana siis 25mm spacerit ja 205/60 renkaat. Näillä mahtui hyvin pyörimään. Tarkoitus olisi laittaa 185/65 renkaat taakse ja levittää raideväliä + poistaa spacerit. Perä tässä vähän pystyssä, kun kone ei ole paikoillaan. Edit: Edessä droppiolat, joten siksi vanteet tulee noin ulos.
  3. Mulla on nyt 25mm spacerit paikoillaan ja haluaisin nistä eroon. Tai vaihtoehtoisesti löytää kiinnitettävät spacerit, jotka ei vaadi pitkiä pultteja.
  4. Ilmeisesti tarvitaan sellainen pitkä vetari, jossa booritetun osan pituus on n.53 mm. Putki lienee sama kaikissa pitkissä vetareissa? https://www.airkewld.com/VW-Axle-Indentification-s/2483.htm
  5. Löytyikö tähän muuten sopivaa kehää? Kuulin hiljattain, että Ford Focus 3 16" kehiä olis käytetty tällaiseen. Oisko jollakulla mitata Fordin vannetta?
  6. Miten muuten 67 vetarin ja suojaputken voi erottaa / tunnistaa muista pitkistä vetareista? Jos siis osat ovat irrallaan.
  7. Aivan. Jos jollakin olis tällaiset ylimääräisenä, niin laitelkaahan viestiä. Mutta jos ei löydy, niin täytynee hommata myöhemmän malliset pitkät vetarit ja tutkia miten ne tuonne saisi soviteltua.
  8. Ok, mistä löytyis sopivat laakerinkannet?
  9. Kiitos. Oispa hyvä jos joltakulta löytyis tätä kautta.
  10. Eli lyhkäset näyttis alla olevan. Onko kokemuksia meneekö pidempi vetari ja suojaputki tilalle suoraan vai onko jotain huomioitavaa muutoksessa?
  11. 8,5 senttiä on jarrukilven ja jousilatan väli.
  12. Vaihdelaatikosta jarrukilpeen vetarin pituus näyttää olevan 52cm.
  13. Nykyiset vanteet pitäisi saada ulommas ilman spacereita. Tavoitteena siis lisätä raideleveyttä taakse. Löytyisikö täältä tietoa, miten homma onnistuisi vetareita muuttamalla. Riittääkö, että hankin pitkät vetarit + suojaputket ja laitan niihin 66 jarruosat? Vai pitääkö modata jotakin?
  14. Moikka. Myytkö / lähetätkö tukivarsia erikseen? Tarve olisi oikeanpuoleiselle ylätukivarrelle. Pistä vaikka sähköpostia, jos vielä saatavilla. xjanix@hotmail.com
  15. Hyvä ratkaisu. Saakohan noita tukivarren pultattavia kiinnikkeitä jostain valmiina?
×
×
  • Create New...