Jump to content

Typ-3 vm.73


Guest saananmatti

Recommended Posts

Guest saananmatti
Posted

Tapahtumain kulku:Käy tyhjäkäynnillä niin siististi kuin vain voi,yht"äkkiä kierrokset nousevat itsestään ,varovainen painallus aiheuttaa tukehtumisen,reippaalla polkaisulla pääsen liikkeelle ja parkkiin,uudelleen käynnistys onnistuu erit.hikisesti,seur.pävänä oikein hyvin ,mutta tyhjäkäynti isolla.ollu pari vk. sitte huollossa uudet tulpat,kärjet ja vähän tulpan johtoa,polttoainesuodatin.Pakoputkessa hiukan Onsloun auton elkeitä,ei ihan niin voimakkaita,.,.,LÄÄKKEET??? Luulen nähneeni kolkin tyhjäkäynnin säädöstä ohjeen yhd.sivuilla,.,.en silti usko että uskallan henk.koht.mennä ronkkimaan,olisko joku Kremiksellä tai Oittaalla halukas?? tietysti korv.vast.nimim.PKK.

Posted

Jos oireet tulivat selvästi vasta huollon jälkeen, niin epäilisin, että huollossa on vaihdettu jokin viallinen uusi osa. Aika yleistä kiinailmiön aikakautena.

 

Muussa tapauksessa tutkisin imuvuodot.

Guest saananmatti
Posted

Ennen huoltoa auto oli hyvin laiska ,kävi kuulemma" kolmelmella",toinen kaasari löysällä(huollon kertomus) 2. vk. toimi kuin unelma huollon jälk.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...