Jump to content

"Vag Nos pohjapellit"


Recommended Posts

Posted

Mistä noita saa ostaa uusia siis parempia kuin brasilialaiset,tarttis kuusseiskaan molemmat levyt ja hintaa? Brasilialaiset on aika olemattomia. vuosimallilla ei ole niin väliä voi olla vaikka uudemmatkin.

Posted

Toi Mopilistin Breemeri aina sillontällön kaupittelee omistamaansa NOS pohjalevyä lehdessään. Se vois olla aika hyvä? Vuosimallista ei muistaakseni ilmoissa ole ollut mitään mainintaa.

 

t:seb.

Posted

Kyllähän mullakin on toinen 67 pohja jolla on ajettu supervähän auto on kolaroitu jo vuonna 68 ja poistettu rekisterissä ja pohja on ollut siitä asti säilössä eri paikoista kunnes kulkeutu mulle...mutta ei viitsisi siitä peltejä ottaa,mutta jos ei muu auta niin sitte lähtee tuosta terveet pellit.

Posted

Itse olen havainnut että "punaruskeat", ilmeisesti Klokkerholmin valmistamat korjauspellit ovat lähes puolet paksumpaa tavaraa kuin "mustat", IGP:n tavarat. Muodotkin Klokkerholmin palasissa on ehkä hieman lähempänä alkuperäistä.

Klokkereitahan saa mm. Motonetiltä ja hyvinvarustetuista autotarvikeliikkeestä.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...