Jump to content

Kangaspäällysteinen polttoaineletku


Recommended Posts

Posted

Mistäs näitä vielä saisi, vanhanliiton kangaspäällysteistä bensaletkua, mutta isommalla halkaisijalla? Sisähalkaisija pitäisi olla 19-20mm. Tulisi venttiilikoppien huohotusletkuksi ja lähtö venttiilikopilta on 19mm.

Posted

Meinasin ehdottaa AN-letkua mutta näkyy koot olevan just väliin (AN12 liian pieni, AN16 liian iso ja ilmeisesti AN14 ei oo olemassakaan? Ainoa minkä äkkiseltään löysin millikoossa ei varmasti sekään houkuttele, 100e/m 😄 https://www.roadmachine.fi/tuote/450-sarjan-kumiletku-nylon-punoksella/

 

Voisin kuvitella myös, että tuolla halkaisijalla bensa- tms. letkut ovat lisäksi ihan hemmetin jäykkiä.

 

Entäs jos feikkaa eli laittaa ihan vaan jotain tavallista halpaa letkua ja siihen päälle musta johtosukka (esim. Biltemasta 11e/5m) ?

Posted

Taidan tilata pienennys adapteri palan tohon venttiilikopan lähtöön, niin löytyy pienempää letkua sitten helpommin ja passaa suoraan huohotinpönttöön

toinen pää.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...