Jump to content

1200-kuutioisen arpakansi vm. -61


Recommended Posts

Posted

Tyrkyllä siis olisi 1200-kuutiosen VW-original kansi, suunnilleen 70 tuhatta ajettu -61 juniksesta ja kone on alunperinkin VW:n  vaihtomoottori, joten oikeita kilometrejä ei tiedetä.

 

Toisesta kannesta korkkasi venttiilikoneiston pinnapultti ja kun uusia käytettyjä kansia sai vain pareittain, niin vaihdettiin sitten molemmat kannet ja tuo jäi orvoksi.

 

15 eeroa, löytyy Espoosta ja saa tarjotakin josko ei hinta kelpaa mutta käyttöä on, muuten joutuu laittamaan metalliromuksi kun ei enää mahdu mihinkään. 

 

Viallisen kannen saa kaupan päälle jos haluaa, molemmissa on venttiilit ja jouset paikallaan.

 

YV tai tekstari nol-nel-viis 127 1408 tavoittaa ennemmin tai myöhemmin.

Posted

Multa saattaa löytyä tuolle pari samaan rahaan jonka maksat ylläolevan omistajalle ja mukaan toinen samanlainen jossa yks pakoseeti palanut lähes täysin pois. Myöskin -61 tehtaan vaihtokoneesta. Jos sattuis olemaan vielä samalla osanumerollakln, pyöreillä keinupukkipohjilla

 

Siinä ois 15 eurolla kansipari 😄

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...