Jump to content

O: wbx (mallinen) virranjakaja


Recommended Posts

Posted

Terve, vw mopossa käytän tuota wbx (DJ?) mallista virranjakajaa ilman tuota alipainekelloa..nyt olisi puute ainakin yhdestä ko. mallin jakajasta ., ja juuri tuolla tunnistimella. Moduli löytyy, eli pelkkää ehjää , edullista  jakajaa etsin. Joku muukin vw mallin jakaja oli vihjeen mukaan samanlainen?? en tiedä..

IMG_0536.JPG

IMG_0537.JPG

Posted

Mun kokemuksen pohjalta (2xWBX DJ) niissä on alipainekello kahdella liitynnällä. Niitä on vaikea löytää.

Posted
2 hours ago, Kurre said:

Mun kokemuksen pohjalta (2xWBX DJ) niissä on alipainekello kahdella liitynnällä. Niitä on vaikea löytää.

Mopo käytössä sitä kelloa ei tarvi..joskus on käytetty kun ajaa viinalla ,voi kytkeä kellon mopon polttoainehanalla alipainelinjasta kuumana toimintaan .Muuten on SU kaasuttimessa aika raju tuo alipaine imu..että parempi tulos tulee kun käyttää sen oman hyvän keskipakoisäätimen ja hieman enempi perusennakkoa. Mulla oli noita jakajia aika reilusti ja myin niitä turhan innokkaasti pois,,kun en vielä tiennyt kuinka pahuksen hyvä se onkaan tässä mopokäytössä.

Posted
18 hours ago, Kurre said:

Onko 40€ edullinen?
VW_Z_415.png.efda2773986d939fa201ae6ea511a62d.png

 

Nummelassa.

Hinta on sopiva...vielä tarkennus,onko nuo numerot samat.En oikein nää noita loppu numeroita..onko ohjain liitin ovaali vai suorakaide profiililtaan? Olitko jossain vaiheessa tulossa Ullan Pakariin jossain osahankinnoissa voitas tavata siellä?

Posted

joo tuo on 1.9 koneen jakaja , ja tuo mun on 2.1 koneen jakaja..onko kovin vaivaa ottaa kuva ilman tuota  suojamuovia, jotta näkee onko tunnistin samanlainen kun 2.1 mallissa ,,eli voisiko ajatella että samat modulit kävis.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...