Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/14/22 in Posts

  1. Viimein pallo valmistui tai vielähän aina jotain pientä puuttuu. Tämänhän piti olla valmis jo vuonna 2019 mut venähti eikä edes covidin takia. Tänään sain leimapaperit ja nyt odottelen veropäätöstä. Vielä on onneksi kesää ajeluihin. T Hannu K.
    8 points
  2. Puhelimen kaiuttimesta kuuntelin taustahälinässä ilmeisesti puhelimella kuvattua videota joten muuttujia tosiaan on🙂 Ensimmäisenä vain tuli yhden pakolähdön halkeama/vuoto joka sitten lämmetessä laajenee umpeen. Jossain autossa oli itsellä tällainen ongelma ja vuoto kuulosti terävältä naputukselta. Kauempaa haettua: eihän kansi pääse vuotamaan.
    1 point
  3. Keskeneräiseksi USA:ssa jäänythä tämä oli ja kuvissa näytti ettei paljonkaan työtä vaadi mut käytännössä kaiken sai joko tehdä uusiksi tai kunnostaa.
    1 point
  4. Ei näkyny putkessa eroja mutta putki varmaan vaihtunut kun autossa on ollut mun tietojen mukaan ainakin 3 konetta (vakio 1200 tehtaalta, eka(?) 1600 silloin 9v sitten (meni faijan kuplaan heti) ja sit tää nykyne kone)
    1 point
  5. Tarkastitko tarttuuko "kuparirikat" magneettiin. Niitäkin on kiinanpojan tekemänä markkinoilla paljon...
    1 point
×
×
  • Create New...