-
Posts
2286 -
Joined
-
Last visited
Profile Information
-
Paikkakunta
Västerås
Recent Profile Visitors
27136 profile views
Mäki's Achievements
-
FHRA onnistui lobbauksessaan tällä kerralla paremmin. AKK:n työvaliokunta heräsi tähän vaikuttamiseen aivan liian myöhään.
-
Tällaista lappua esittelivät, kun kävin asioimassa viimeksi. Jos kaaret on merkattu jo otteeseen, niin silloinhan ei ole mitään väliä, minkälaiset putket sinne sisälle survoo.
-
Mitä katsastuskonttorin sedät sanovat noista kaarista?
-
-
Välimallipalliksen etuakseli jarruineen
Mäki replied to Mäki's topic in Myynti varaosat (VW aircooled)
Lumetkin sulavat huomenna, joten nyt on hyvä aika hakea tämä pois. -
Kuka ihme rakentaa 200 hp ilmajäähykoneita, kun samalla rahalla saa 600 hp vesijäähyn?
-
Tuohon kun olisi laittanut 1600 1-reikäkannet, niin olisi soiva paketti.
-
Turbokoneeseen Megaruutan ja MSD:n tilalle jotakin muuta, joka toimii?
Mäki replied to Mäki's topic in Tekniikka & rakentelu
Turbo ja ruiskut lensivät mäkeen, tuplat ja 009 tilalle. -
Mäki started following 1600 huolto ja uuden koneen suunnittelua. , Välimallipalliksen etuakseli jarruineen , Kuplan johtosarja and 1 other
-
99 € Itse irrottaen 50 € 5x112 jako Naantali 040550888o
-
Ei tarvitse olla täydellinen. 040550888o
-
Turbopakosarja, 15 min ajettu T3/T4 Garrett - kopioturbo + Bilteman hukkaportti. Putsari ei kuulu kauppaan 300€ Naantali Kulkeutuu TRE - Kuopio - Mikkeli - Hesa - Naantali reitin varrelle.
-
Vakiokansissa 35,5/32 mm venat, niin ei saa oikein tehoja muuten kuin turbolla.
-
Siitä hyvät kannet katumoottoriin
-
Vapari on varma valinta vanhan liiton harrastajalle.
-
Fgronlunin turbokirppua ei sitten saatu pelaamaan kunnolla, vaikka kävi ihan ammattimiehiä sitä hieroskelemassa. Sen verran toimi, että saatiin turboleima lappuun. Nyt on revitty kaikki turbokamat mäkeen ja hankittu kaasarit tilalle. Vähän kansiremppaa, uusia laakereita ja kaikki sähköt uusiksi.
