Jump to content

Stidi

Members
  • Posts

    1496
  • Joined

  • Last visited

Profile Information

  • Paikkakunta
    Porvoo
  • Ajoneuvot
    -63 ragtop, -65 sedan, mutsis

Contact Methods

  • Puhelinnumero
    0407312706

Recent Profile Visitors

79699 profile views

Stidi's Achievements

  1. Stidi

    Baja

    Mulla on tuo ja 6an linjat kaasareille asti. Ei se tuokaan varma ole jos liitokset ei ole hyvin tiukattuja. Ja sininen tiiviste on pitänyt.
  2. Järkeviä tarjouksia kuunnellaan myös.
  3. Lähetys ostajan piikkiin onnistuu myös.
  4. Ilman spacereita, pinnapultteja ja muttereita hinta tasan 800€
  5. Mä näitä pitkään himoitsin, ja itselle tein, mutta ei nää sitten ollutkaan mun juttu. Eli myynnissä BBT Sprint Starit koossa 4,5” etuset ja 5,5” takaset. Offsettiä muutettu vannepajalla että menee kaventamattomaan keulaankin. Et edessä ja takana taitaa olla jotain 40 luokkaa. Vanteet pulverimaalattu kromimaalilla ja mustat yksityiskohdat maalattu 2k maalilla. Varmasti kestävämmät kuin oikeasti kromatut ja auringossa myös tosi kiiltävät. Mukaan saa empi logoilla keskikupit, pinnapultit ja uudet kiiltävät kupumutterit kiinnitykseen ja 25mm spacerit taakse, joilla ainakin kuplaan vanteen saa juuri oikeaan kohtaan. Vanteet vielä renkailla, mutta saan ensi viikoksi ne irti. Toimitus west festiin ensi kuussa onnistui, muuten nouto Porvoosta. hinta 850€ yv/ 0407312706
  6. Ostetaan kuplan orkkis öljykello laattaliittimellä, NOS tai tosi hyvä ja toimiva käytetty. yv/ 0407312706
  7. Mullakin on nyt kaksi öljykelloa tänä kesänä ruvennut vuotamaan öljyä just tosta muovi-ja teräsosan liitoksesta. Mistähän saisi orkkis vw NOS öljykelloja vielä?
  8. -
  9. -
  10. Maalari?
  11. Ai Sipoo on nykyään Pohjanmaalla? Mees trolli johonkin muualle myymään kamojasi. ps mitä ihmettä toi uuni auttaisi tässä tilanteessa??
  12. Mä ostin ebissä myyjiltä paypalilla. Se nyt löytyy melkein kaikilta.
  13. Oliko tämä se kun oli Porvoossa myytävänä? Myyntikuvista ei ihan auennut miten asettuu autoon. Hieno on!
×
×
  • Create New...