Jump to content

mllks

Members
  • Posts

    197
  • Joined

  • Last visited

Profile Information

  • Paikkakunta
    Sipoo
  • Ajoneuvot
    VW Type2 62 & 74 Type1 58

Contact Methods

  • Puhelinnumero
    0405634665

Recent Profile Visitors

6868 profile views

mllks's Achievements

  1. Nostellaan näkyviin ja pudotellaan hintaa.
  2. Olisikohan joku näitä vailla näin kesän korvalla?
  3. Tunkinkorvake on junakeulasta.
  4. Myyntiin varhaispalliksen apparin ovi. Kunto näkyy kuvista. Ei laseja, kahvaa, eikä mekanismeja. Saranat paikallaan. Vain nouto Sipoosta. Hinta 50e / tarjous YV/txt/whatsapp numero löytyy profiilista.
  5. Mulla on edessä 175/65-15 ja takana 175/80-15 ja olen kokenut todella toimiviksi. Edessä flippiolat orkkisakselilla ja takana straight axle.
  6. Näytti ihan yleisesti myynnissä olevan ja samalla "erikoishinnalla" 🤠 https://www.ticketmaster.fi/event/1668064482?CL_ORIGIN=ORIGIN2
  7. Kyl se siellä näyttää nyt olevan.
  8. Meniköhän se pari vuotta sitten myynnissä ollut palliksen alkuperäinen westy-katto kaupaksi? Taisi autokin olla menossa purkuun tms. Oli ainakin pitkään myynnissä. En nyt millään löytänyt enää myynti-ilmoitusta, joten voi olla että on myyty.
  9. Uppista. Ostakaahan näitä pois. Ja toimitus Ylöjärven swappiin huomenna lauantaina onnistuu!
  10. Edit: tämä saatiin ratkaistua, joten ei enää tarvetta
  11. Nämäkin vielä nurkissa. Saa myös tarjota jos hinnoissa on sun mielestä ilmaa.
  12. Ainakin Serial-Kombilla on hyllyssä: https://www.serial-kombi.com/en-GB/bay-window-air-and-rain-canvas-tarpaulin-double-cab-8/1967-7/1979-n319230 Samasta paikasta kaaret: https://www.serial-kombi.com/en-GB/bay-window-air-and-rain-complete-hoop-set-for-pick-up-single-and-double-cab-8/1967-7/1979-n311644
  13. Tämän projektin voinee julistaa nyt hyvillä mielin valmiiksi, kun sain sen kilvitettyä 30v tauon jälkeen viime viikolla ja ajettua sen Biffiinkin viikonlopuksi. Samalla tuli hyvä 500km testilenkki uudelleenrakennetulle koneelle. Homman kruunasi Saksasta löytyneet panimon logoilla varustetut Westfalia-laidat. Tämä siis ollut alunperinkin leveälavainen, mutta puulava hävinnyt matkan varrelle, kuten moni muukin osa tästä autosta. Paljon sai pisteosaa metsästää, mutta pikkuhiljaa kaikki on saatu ruuvattua kiinni.
×
×
  • Create New...