Jump to content

villemil

Members
  • Posts

    255
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by villemil

  1. Lisää kuvia. Näitä löytyy edelleen ja lisää tehdään jos kysyntää on.
  2. Nyt niitä olis. Eli custom T-bareja. Valmistettu ruostumattomasta teräksestä joten ei ruostu eikä haalistu. Kiillotettuna tai hieman edullisemmin raakapintana joka näkyy kuvassa missä T-barit kasassa jos haluat vaikka maalata ne. Alkuun teen 10 sarjaa joista ensimmäiset valmiina ensiviikon alussa. Kuvassa ensimmäinen kiillotettu. Hinta kiillotetulle sarjalle 180€ + postikulut tai nouto Kotkasta. Ota yhteyttä täällä tai 0503217256
  3. Reissuhan huipentui Mikon auton Top 20 palkintoon. Todella hieno juttu Mikolle ja minun mielestä koko Suomen VW harrastukselle! Kyllä Suomestakin löytyy maailmalla arvostettavia autoja!
  4. 2 kappaletta volkkarin boksereita peräjälkeen, kuski istuu perämurikka haarovälissä ja kardaani pyörii suojaamattomana varpaiden vieressä. Voi olla pelottava laitos ajaa.
  5. Vähän hienompi "viimeinen kyyti"
  6. Noin 100 autoa yhteensä hallissa näytillä
  7. Erikoisia keksintöjä :D
  8. Harrasteparkista pieni osa
  9. Kuvia Airmighty Showsta Enschedestä. Olimme Mikko Uskin kanssa tapahtumassa tuomassa Mikon ovaalia näytille kun kutsu kävi. Saavuttiin perjantaina paikalle hieman ennen porttien avautumista klo 12, auton purku trailerilta, pesu ja halliin näytille. Tapahtuma aukesi lauantaina klo 10 yleisölle. Kävijöitä ollut paljon ja harrasteparkkikin yllätti positiivisesti autojen määrällä, varmasti satoja. Laitan alas lisää kuvia, vielä sunnuntaikin jäljellä tätä tapahtumaa.
  10. Oli se kuskinpuolen takanurkka niin huonossa jamassa että korjauspeltihommiksi meni. Elämäni ensimmäinen pintapeltipaikka ja onnistui kyllä omasta mielestä sovitus aika hyvin. Ens kerralla heppailee paikan loppuun ja siistii sauman. Tää on hyvä peli harjotella peltitöitä kun ei ole maailmanloppu vaikkei täydellisesti onnistuisikaan, yritän kuitenkin parhaani.
  11. Koria korjaillaan hyvällä vauhdilla. Muuten kaikki ihan OK, mutta molempien helmakoteloiden takapäitä joutui hieman parsimaan. Hyvin mahdollista että jo tällä viikolla saa korin alustaan kiinni. Siinä vaiheessa pääsee sitten niiden kaarien kimppuun.
×
×
  • Create New...