-
Posts
1535 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Stidi
-
Jo seitsemännen kerran järjestettävä volkkari sunnuntai Sipoon Boxin cafe & grillillä. Sunnuntaina 17.5.2026 klo 13.00. Tapahtuma on meet and greet tyylinen matalan kynnyksen päivätapahtuma. Tule tapaamaan tuttuja, tutustumaan uusiin ihmisiin ja näkemään kaiken kattavaa vw kalustoa ilman sen suurempaa ohjelmaa, nautitaan vaan keväästä ja toistemme seurasta. Tapahtumaan on vapaa pääsy, ja se on tarkoitettu niin ilmajäähdytteisille kuin vesijäähdytteisille volkkareille, ikään ja kuntoon katsomatta. Box Café & Grill:n piha-alueella on hyvin pysäköintitilaa ja sisältä löytyy uudenmaan parhaat burgerit suurempaankin nälkään omakustanteisesti. Seuraa ilmoittelua tällä sivulla, ja kerro kavereillekin! Tapahtuman ja Sipoon box café & grill osoite on uusi porvoontie 1545. Järjestäjien toive: PIHALLA PYSÄKÖINTI TAPAHTUMAN AJAN VAIN VW-HARRASTEAJONEUVOILLE. Sivummalla tilaa muillekin autoille.
-
- 8
-
-
Liput tapahtumaan ja empi illalliselle ostettu.
-
Makaavalamppuisiin on aika montaa eri kokoista etulasia.
-
-
Hyvin on tarjottu jo, mutta vielä mahtuu. Myös 2000 vuodesta eteenpäin Vw trends lehdet kiinnostaa.
-
-
Up
-
-
-
Vdo öljynpaine lähetin 0-10bar. MYYTY Billet hihnapyöränpultti MYYTY Autometer 5” monster mittarin teline, uusi. 15€ Scat kaksireikä imareiden tiivisteet 10pack. MYYTY Tommi’s billet öljytikku, paljon paksumpi ja laadukkaampi kuin empin vastaava rimpula. 15€ Autometer kahden 52mm mittarin teline. 10€ Porvoosta noutaen tai postitus onnistuu. yv tai 0407312706
-
Tde imusarjoja löytyy myös yksreikäkansille.
-
Vielä mä jaksan tätä nostaa. Pienempiäkin määriä voi tarjota.
-
Mitä maksaa tollanen setti? Sekava sivu ja huono koulusaksa.
-
-66 näyttäisi olevan kun on tuollaiset oven kahvat ja leveät korinlistat.
-
Mikä väritys tulee?
-
https://www.tori.fi/24464527 Oliskohan toi oikeanlainen peili tähän autoon?
-
-
@Perukkalainen Multa löytyy tosi hyväkuntoinen pyöreä saranatappi peili. Pistä yv jos kiinnostaa.
-
Mulla on tuo ja 6an linjat kaasareille asti. Ei se tuokaan varma ole jos liitokset ei ole hyvin tiukattuja. Ja sininen tiiviste on pitänyt.
-
Ostetaan kuplan orkkis öljykello laattaliittimellä, NOS tai tosi hyvä ja toimiva käytetty. yv/ 0407312706
-
Mullakin on nyt kaksi öljykelloa tänä kesänä ruvennut vuotamaan öljyä just tosta muovi-ja teräsosan liitoksesta. Mistähän saisi orkkis vw NOS öljykelloja vielä?
-
Palkitut? Hallitus?
