Jump to content

Spraycan stensiiliä?


Guest Damien

Recommended Posts

Guest Damien
Posted

Hoodriden foorumi on näköjään ollu ainakin pari päivää nurin.

Haeskelin sieltä spraycan stensiiliä, mutta eipä onnaa.

Olisko jollain jemeksessä ko. fileitä? Sopisi tuohon ihan itte maalaamaani palloon tuollainen kuvatus...

Posted

Mullon pari HR stenskaa jemmassa. Ainakin se palmu ja bäibä.

 

Ja sit on tää omatekemä:

 

bebe_stencil2.gif

Posted

Eikä se Hoodin spraypurkki nyt niiiin vaikea ole tehdä vaikka itse Paintilla :) Näyttikin enemmän CRC-purkilta ku spraymaalipurkilta...:D

Guest Damien
Posted

Juu eihän se oo mutta kun ei jaksais alkaa tekemään jos valmiskin löytyy.

Eipä tuolla kiire ole ja viittiikö tuota nyt tehdä ollenkaan jos se on jo kerta pois muodista. Tämä kun on niin trenditietoisten touhua eikä jälkeen parane jäädä ettei tuu vittuilua. Mikähän on nyt viimeisin villitys, että tietäisi tehdä oikein?

Eipä tuo auto muuten mikään hoodride oo enkä siihen sitä hoodin logoa aio töhriäkään. Spraypurkki olisi vaan sopivan itseironinen kuva ja vastannut maalausta koskeviin kysymyksiin, kun joku nokkela kysyy kuitenkin että "ootko ihan ite maalannut?" auton nähtyään...

Guest Raggare
Posted

trendeistä en tiedä, mutta HR jutuista menny maku sen jälkeen kun herra brokedickderrick varasti kymppitonneja :)

Posted
Mikähän on nyt viimeisin villitys, että tietäisi tehdä oikein?

 

Näkisin, että kameleonttimaalit ovat kovasti nousussa.

Guest Raggare
Posted

spraycan.jpg

 

[ot]joksa ostanu nokian väristä HOKin maalit jo trumppaan?[/ot]

Posted

No joo. Lyhyesti Hoodride(.com) on jenkkityypin (Derrick) perustama blogityylinen sivusto jossa esiteltiin pääosin reilusti tontitettuja mattapintaisia Vlokkareita, graffiteja ym elämänmenoa. Siitä sitten sai alkunsa autosta käytetty termi "Hoodride".

 

Pari vuotta sivusto taisi pyöriä (tai no "pyörii" se edelleen) jonka jälkeen päivityksiä ei enää tullut ja ilmeni että sivuston pitäjä on jäänyt harrastajille velkaa reilun kyNppitonnidollarin erilaisista tuotteista joita häneltä on tilattu.

 

Vaikka sivustolla välistä olikin aika kammottavia pommeja, niin mielestäni kuitenkin toi hienon lisän VW skeneen ja historiaan.

Guest Raggare
Posted

hei kaikkihan pitää olla nyt oldskuul ja retro, kenties 70 luku ja meteor s koneet kova juttu :)

Guest Jukki
Posted

Seisköötluku, slotit ja vihree pleksinen aurinkolippa!

Posted

Nostalgia gassereita (...tai niiden replicoita) ei hirveesti Suomessa ainakaan vielä ole, euruupassa vissiin kovaa huutoa tosin European Bug-in:in tapahtuman teema huomioiden.

 

Tosin Hitlerin Kosto taitas mennä nostalgia-gasser -sapluunaan?

 

Puavo @ www.dwl.fi

Guest arto linden
Posted
Seisköötluku, slotit ja vihree pleksinen aurinkolippa!

 

Mirra-kidettä ja napitettua keinonahkaa... mistäköhän toikin tuli mieleen??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...