-
Posts
4599 -
Joined
Urbantoy's Achievements
-
YV ei mene läpi ku koitin laittaa.. Eli ostan pois jos lähetys onnistuu. En viiti enää tähän aikaan soitella.
-
Mitähän settiä sä olet tonne taakse suunnitellut?
-
Kaikkee "paskaa" se sinäkin keräilet talteen🤣 Hieno löytö ku vielä tuommosta löytyy.. Pyöritä vielä "puukkoa haavassa" että sait lähes ilimaseksi..
-
Hienoa touhua ja tosi hyvältä näyttää.. Tuo Doritos-juttu pitää kokkeilla.. Kiitti vinkistä.. Ei noissa muissakaan ole valitettavaa.. Weber ollut ostoslistalla, nytkö se selkäranka sitten nitkahtaa ku loma alkaa puolentoista viikon päästä..
-
BIF:ssä ollut jotain hässääkää renkaiden ilmojen kanssakin.. Ollut aamulla tyhjää rengasta jollain.. Venttiilit pettäny?
-
Eikö täällä enää kukkaan syö.. Meillä pörissyt grilli kuumana taas jonkun verran.. Vähän tuotoksia männeeltä viikolta
-
Vuoden jaos: Pohojonen Muista ei sen tarkempaa tietoa..
-
Type 1, virranjakajan vaikutus kulutukseen
Urbantoy replied to Kahviäijä's topic in Tekniikka & rakentelu
Onko uus jakaja Kiinanshaipaa? Eli pysyykö ennakot kohdillaan kierroksilla.. tuli vaan mieleen.. -
Ei kait ne kerkee ku perjantai rairai-juhlat menossa..
-
Onkohan tässä tiedetty mihin ruvettu.. Ainakin kysymyksistä päätellen.. Ja hakutoimintokin on ihan kätevä tällä palstalla kuten Kuukkelissa.. Tuli vaan mieleen yhtään dissaamasta kysyjää.. 30v seisonut kupla.. Harvemmin se korjaantuu koneen osalta tulpanhatuilla tai tulpilla.. Edessä on varmasti aika paljon muutakin askarreltavaa.. EDIT: kyllä se aikalailla totaalisavotta on edessä
-
Oisko siellä ollut ostettavaakin heebelia, jotain herkkua..
-
Jaahas, mielenkiinnolla odotamma mikä ruljanssi tästä Juhannustanssista alkaa 🤣
-
Yksityisten väliset autokaupat ja kaupan purku
Urbantoy replied to Tanhis's topic in Yleistä Volkkarikeskustelua
Eli enää ei sitten myydä sillä kuuluisilla "perävalotakuulla" mikä on aivan sopiva noille vanhoille autoille.. Kyllä se ostajan pitää tietää mitä ostaa ja ei itkeä jos nyt ei se mennytkään niin ku Römsöössä Naurettavaksihan tämä touhu menee.. Myyntipapereihin pitää sitten lisätä vaikka mitä lisäpykäliä