-
Posts
502 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Perttipee
-
Reilu kaksi kuukautta aikaa kesĂ€kauden aloitukseenđ
-
Ihan mielenkiinnosta, mikĂ€ merkitys sillĂ€ on ettĂ€ miksi tĂ€hĂ€n on pÀÀdytty ja ettĂ€ mihin Sinun mielestĂ€ olisi pitĂ€nyt pÀÀtyĂ€ ja miksi? Minulle henkilökohtaisesti on sama missĂ€ BIF jĂ€rjestetÀÀn ja toisekseen on kiva kalustolla ajaa kun jonnekin lĂ€hdetÀÀn, kun sitĂ€ varten ne on. Jotenkin vaan tuntuu ettĂ€ ihan sama ettĂ€ mitĂ€ ja missĂ€ ja miksi, niin samat henkilöt parkuu jostakin. Jokainen saa osallistua tai olla osallistumatta, se on jokaisen oma valinta. Ja kysympĂ€hĂ€n vielĂ€ ettĂ€ onko Sinun mielestĂ€ vika paikassa vai sijainnissazđ€
-
KesÀkauden pÀÀttÀjÀiset Seskarö 21.-23.8.2026
Perttipee replied to Pohojonen's topic in Tapahtumat
Of course You are, our Brothers ans Sisters â€ïž -
Höpö Mikko mihinkÀÀn elĂ€kkeelle joudeta....virtaa kintaisiin vaan đ
-
KesÀkauden pÀÀttÀjÀiset Seskarö 21.-23.8.2026
Perttipee replied to Pohojonen's topic in Tapahtumat
Ja ja mÀn....jÄÄ -
Hienoa SepiđȘ
-
-
Mulla vois olla noita nysiĂ€ jemmassa, montako tarvisitđ€
-
Starting tomorrow...cant waitđ€
-
No lĂ€hĂ€re ny, ees viikoksiđ
-
We aređđȘđ«đźđžđȘ
-
Juuri kun aletaan laskeutumaan maan pinnalle #2 BBQ-Swapin tiimoilta, niin voin ilokseni todeta, ettĂ€ pitkĂ€lliset neuvottelut ovat tuottaneet tulosta sekĂ€ leirintĂ€alueen pitĂ€jien sekĂ€ bĂ€ndin kanssa ja raamit tulevat olemaan pÀÀpiirteittĂ€in entisenlaiset, eli grilli on entistĂ€ kuumempi, saunahetket jos mahdollista, vielĂ€kin paremmilla löylyillĂ€ varustettu mutta ihmiset eivĂ€t juuri parane, ainoastaan lukumÀÀrĂ€ toivon mukaan kasvaa. Joten piirrĂ€ viikonloppu kalenteriin, sillĂ€ tÀÀltĂ€ ei kannata olla poisđ Tarkennellaan asioita tuonnempana. Patelan Paronit ja Rengasliike Savema Oy Kuva: foppismedia.kuvat.fi https://foppismedia.kuvat.fi/kuvat/Autotapahtumia/BBQ+Swap+2/ SieltĂ€ lisÀÀ kuvia
-
No jos ajotaito ei riitĂ€đđ
-
Lupaan Kurre ettĂ€ pĂ€rjÀÀđ
-
Alue vÀhÀn muuttui kausipaikkojen vuoksi, mutta ei anneta asian hÀiritÀ, nyt pÀÀstÀÀn kaikki samaan lÀjÀÀn sitten.
-
Tapahtuman ohjelma: Perjantaina tapahtuma alkaa. Arvat myyntiin. Perjantai-illan saunat naiset/miehet klo 20-21.50 Lauantai-aamun saunat naiset/miehet klo 9-10.50 Lauantaina grilli ja savustin lĂ€mpimĂ€nĂ€ aamusta alkaen iltaan saakka. Rentoa yhdessĂ€oloa, grillailua ja swappailua pitkin pĂ€ivÀÀ. Lauantai-illan saunat naiset/miehet klo 18-19.50 Northern Corps alkaa soittamaan klo 20.00 BĂ€ndin tauolla noin klo 20.45 arvotaan Coopop Rugged-mopo arvan ostaneiden kesken, arvan hinta 10âŹ, palkinnon arvo yli 2000⏠BĂ€ndi jatkaa soittoa. Sunnuntaina tapahtuma pÀÀttyy. Tervetuloa!
-
- 181 replies
-
- 12
-
-
Talvi oli jÀlleen lyhyt kun oli hommaa jos kaikenlaista, lokasuoja vaihtamatta, vaihtovirtalaturi asentamatta ja niin edelleen. Viikonloppuna kuitenkin sain hitsattua lokasuojan listanreiÀt umpeen, hiottua sen ja pohjamaalattua. Tekniikkapuolella moottorin kÀyttö lattialla vauhtipyörÀn stefan vaihtoa varten. Samalla kaasareihin tiivistesarjat vaihdettu kun pikkuisen kansien vÀlistÀ hikosi. Uudet öljyt ja Framin suodatin.
-
Tapahtumassa pidetÀÀn arpajaiset, palkintona hieno uusi Coopop Rugged-sĂ€hkömopo https://www.coopop.fi/coopop-rugged-45-km-h/ Arvan hinta 10âŹ, arpoja myynnissĂ€ rajoitettu mÀÀrĂ€.
-
TĂ€llĂ€ puheella varattuđȘ
-
Kurre, Manamansalosta on hyvĂ€ aloittaađđ
