Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/03/25 in all areas

  1. Mattoja, tankkia, vilkkuja ja penkkiä. Loppukirihommia ens vapuksi hyvät mahkut ehtiä...
    3 points
  2. Pienetkin yksityiskohdat ovat tärkeät vaikkei kukaan niitä lopussa tule näkemään. Kohta nää saa vihdoin hitsatakin!
    2 points
  3. Mä olen taas elänyt siinä ymmärryksessä että lemmerz oli aina hitsattu ja kpz oli niitattuja vielä 60-luvulle. Voi kylläkin olla että mun muistelot koskee juniksen 15" vanteita.
    2 points
  4. No nyt on harvinaista herkkua🤣 https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/24042634?
    1 point
  5. Nonni, tänään tuli uusi tankki. Tuuletin kun paketti oli ehjä, samoin tankki. 5 minuuttia ja sinne se sujahti nätisti ilman kiroilua. Jos viikonlopun aikana saisi virkattua kaikki muut rojut takaisin paikoilleen ja sitten toivotaan huolettomia kilometrejä kesäksi.
    1 point
  6. Tänään oli semmoinen hetki että piti välillä leikkiä pilvilinnassa ja asentaa lokareita ja takavaloja. Samalla saa tarkistettua ovatko muodot vielä kohdillaan. Pientä hienosäätöä vain vaatii. Juu, on uudemmat takalokarit. Nämä ovat hyvät ja etenkin symmetriset. Joten tarvii vaan korjata puskurin reiät ym.
    1 point
  7. Alkaa olemaan aika vähän alkuperäistä tässä junassa..
    1 point
  8. Kesärenkailla Samin luo pieniin hitsaushommiin..kieli keskellä suuta mentiin..
    1 point
×
×
  • Create New...