Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/14/25 in all areas

  1. Keskikaasarin suurin ongelma on kanavien virtausnopeus. Se että se toimii kun on urku auki stripillä tai roskapönttö kisoissa ei tarkoita sitä että sillä cruisailtaisiin sivistyneesti pintakaasulla. Vakio kaasari ja imusarjakin riittää yllättävän pitkälle pienin muutoksin. Mutta jos toimivuutta hakee niin nurkkakaasarit joko yksikurkkuisina tai kaksikurkkuisina pienillä kurkuilla ovat ne millä suosittelen jatkamaan eteenpäin.
    3 points
  2. Jos ei ole kova kiire niin voin tehdä. Vasta tein yhden eräälle volkkaripalstan jäsenelle. Kuvassa itselle tehty 3" kavennettu. Akselissa laakerit sekä sisä-, että ulkopäissä.
    1 point
  3. Morjes Tuossa edellä kyselin lohkon numerosarjan perusteella tyyppiä. No, puhdistin kunnolla koko laturinjalan ja AB- alkuinen tehtaan uudelleen kunnostama vuoden 1971 1300- kierrätyspannuhan sieltä tuli esille. Tänään sitten koko paksutolppaprojektin rekisteröinti ja 2 vuoden leima, which is nice 😎 Ride On !
    1 point
  4. 1600 menee hyvin 36idf:llä, väittäsin jopa että pelaa paremmin ku kahdella 1 kurkkuisella
    1 point
  5. Aina nurkat on paremmat. Joko pienet tuplat tai ykskurkkuset.
    1 point
  6. Liittyy siihen, jos haluaa kiertoajelun HO:n yhteydessä. Sähköpostitse kysyttäessä järjestäjät kertoivat, että Aircooled Wanroij Alankomaissa tapahtuu 19.-21. kesäkuuta.
    1 point
  7. Tapahtuman ohjelma: Perjantaina tapahtuma alkaa. Arvat myyntiin. Perjantai-illan saunat naiset/miehet klo 20-21.50 Lauantai-aamun saunat naiset/miehet klo 9-10.50 Lauantaina grilli ja savustin lämpimänä aamusta alkaen iltaan saakka. Rentoa yhdessäoloa, grillailua ja swappailua pitkin päivää. Lauantai-illan saunat naiset/miehet klo 18-19.50 Northern Corps alkaa soittamaan klo 20.00 Bändin tauolla noin klo 20.45 arvotaan Coopop Rugged-mopo arvan ostaneiden kesken, arvan hinta 10€, palkinnon arvo yli 2000€ Bändi jatkaa soittoa. Sunnuntaina tapahtuma päättyy. Tervetuloa!
    1 point
  8. Nesteytyksen aloitus yleensä riittää päivää aikaisemmin.
    1 point
×
×
  • Create New...