Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/11/24 in Posts

  1. Kuvissa oleva kampiakseli on nelkun, kartio tuo puhaltimen kiinnitys. Vaihteisto syncrotölkistä
    2 points
  2. Tänään pääsi protoilemaan pitkästä aikaa ohjauksenkin kanssa, kun postipoika tipautti bussin raidetankoja pihaan. Pikkuisen kun siirtää raidetankojen sisempiä kiinnityspisteitä hammastangossa niin myöhäispalliksen säädettävä raidetanko passaa suoraan heittämällä molemmin puolin ja kumpikin puoli olisi tällöin yhtä pitkä, mikä lienee optimi tilanne. Samalla totesin että eihän ne kuplan 355mm pitkät etujarruletkut sittenkään tähän piisanneet. Jää jotain 50mm liian lyhyiksi. Joko raidetangon puolesta olka kääntyy enemmän kuin simpukalla tai sitten pituusero syntyy Thingin olka-akseleista.
    2 points
  3. Laita alipainekelloon letku kiinni ja imaise suulla. Pitäisi aika pienellä imulla liikkua.
    1 point
  4. Jaahas tuliko taas uusi alter ego.
    1 point
  5. Jousiterästä en muista tarkalleen mitä, siitä tuli nuo kaikki kun romu liikkeessä semmosen levyn oli mulle myynyt😅
    1 point
  6. CT kone on 1,6L. 2-litraista nelkkuakin on ollut.
    1 point
  7. Erittäin toimiva on ollut, virrankulutus ampeeripihdillä mitattuna oli 6-8A luokkaa. Lasi pysyy auki yllättävän sitkeässäkin huurussa ja ei mene kauaa kun jäinen lasi sulaa. Jos tällainen kiinnostaa niin viestiä YV:llä tai o5o3463325, saan tilattua näitä ulkomailta kilpailukykyiseen hintaan. Vielä ehtii ennen talvea....😎
    1 point
  8. Alumiini aluslevyt ja alkuperäiset "hattumutterit" ei vuoda, tiivisteeseen vähän vaseliinia.
    1 point
  9. Tai vaihtaa koko auton "normiversioon" jos ei nuo mainitut 1302 hyvät puolet miellytä.
    1 point
  10. Nyt kun lokari on irti niin eikös tuo kuskin puoli olisi aika helppo työntää koritunkilla kohdalleen? Lähetetty minun SM-S901B laitteesta Tapatalkilla
    1 point
  11. Ja sitten onkin jo ajo-ominaisuudet v*tullaan…
    1 point
  12. No niin nyt sain pyörät valmiiksi, ja sähköliitännät vaunuun.. pitää tänään nostaa vaunu telineen "poikaselle" ja tarkistaa onko vaunun akseli pysynyt linjassa ja säätää auraus ja kulmat kohdilleen,.,niin se alkaa olla kohta siinä.
    1 point
×
×
  • Create New...