Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Today
  2. Vähä myöhässä mut kuitenki.
  3. Heritagella taisi olla tuota etunurkkaa erikseen.
  4. Siittä ku toista tonnia pukkaa lattiapeltipariin niin yks risteily mahtuu hyvin samaan konkurssiin jos wolfpartsilta niitä saa 🤗 Laatukamaa ne on aivan varmasti! Eiks tossa ahvenanmaalla ollu kolkin pohjalevy tarjolla pitkän tovin, tais olla ghian lattiat tosin kii siinä. Eroa tossa etusisälokarin nurkilla, muoto ei mätsää. Kuvan irtopala ghiasta. Ton kohdan ja penkin kiskon kun jaksaa askarrella, toimii ghian pellit myös.
  5. Eikös Woffe/Wolfparts tee niitä kolkin lattiapeltejä nyt, rahti taitaa olla ongelma, mutta piankos ne sieltä noutaa. Voi samalla tutustua hienoon pajaan.
  6. Tämän takia sitä kysyinkin.
  7. Paitsi ettei tuo linkki kovin pitkälle johda... Lähetetty minun SM-G781B laitteesta Tapatalkilla
  8. Ei nettisivujen mukaan. Lähetetty minun SM-G781B laitteesta Tapatalkilla
  9. Yesterday
  10. Onko se euroopan toiminta loppunut.
  11. Tilaa suoraan ja toimitus esim usarahti.fi
  12. Myykö kukaan klassicfab peltejä suomessa ? Muualta ei taida saada kokonaisia lattioita kolkiin ? Werk34 kaupasta löytyy vain korjauspalasia.
  13. Nyt takahelma on liitetty koriin. Sopivuus just oikein. Luukun lukko toimii kuten kuuluu joten voin pistehitsata kokonaan. Ja keulassa leikkasin eka pala joten nyt ei ole enää paluuta vaan omavalmiste pelti pitää nyt vaan liittää tilalle...
  14. Tarjoa 2kpl otsikon mukaisia peltivanteita
  15. Last week
  16. Löytyisikö ihan kotimaasta kyseisiä imareita? Tuplakaasari asennukseen siis. https://www.thesamba.com/vw/classifieds/detail.php?id=2783153 Mikko 0400 785262 tai YV
      • 1
      • Like
  17. Totta..ja pariskunta yli 70V harrastajia..sisukasta porukkaa ja kova polte jatkaa harrastusta edelleen.
  18. Käsittämätöntä miten tuosta mällistä on voinut hengissä selvitä. Vähemmälläkin saa itsensä hengiltä...
  19. Takanapa on samalla numerolla, mutta rummut eri, kuten jarrukilvetkin. Ainakin VW:n omalla classic osa-sivustolla.
  20. Lyhyt testikäyttö video..tuskin onnistuu liittää, mutta kokeillaan https://drive.google.com/file/d/1yKC0T829QZNdSmWmzbcO0qXECAPRf7qg/view?usp=sharing
  21. Varaosa numerolla tulee pallokeulaan ja tölkkiin sama rumpu taakse. Ainakin omas hyllys olevat uudet rummut kääntyi näin.
  22. Muuttuneen elämäntilanteen vuoksi harrastemateriaalia poistoon. Myydään kaikki kerrallaan VW 1956 Ovaali, rullaava projekti , joku moottori paikoillaan VW 1964 Paksutolppa rullaava projekti jossa pohjalevy jo valmiiksi fiksattuna . ilman moottoria VW 1965 Standard rullaava projekti, moottori paikoillaan ( vw tehdas kunnostus laimalla moottori koekäytetty joku vuosi sitten ) VW 1972 levee 1302 rullaava projekti kasarilook leveillä kuitulokareilla hopee ilman moottoria Kaikissa hitsattavaa, kaikki ihan tehtävissä ( useiden projektien valmiiksi saaneena tiedän että tehtävissä on ) , kaikista puuttuu enemmän ja vähemmän 3999e käteisellä kaikki kerrallaan pois, paikanpäällä saatte itse todeta kohteet YV laittakaa jos haluatte olla yhteydessä, nol nel viis, kaks yx seiska, viis kasi, kuus kasi Vaasan alueella, Järkevät tarjoukset, ei mitään vaihdossa
      • 1
      • Like
  23. Ford ei ole enää tällä listalla
  24. 1999e hyvä perheauto pikku fiksillä Tarjouksia kuunnellaan
  25. Tänään testasin pelaako kone/woimansiirto/kytkin ..koneesta oli toinen venttiikoppa jäänyt sinne tienposkeen ja mopo oli ilman koppaa missälie koko ajan, eikä koneessa ollut juurikaan öljyä...se hieman jännitti , mutta ei sieltä öljypohjasta tullut vettäkään. No voitelin pytyt ja keinut /venttiilit ja startilla nousi jo öljynpaineet uusilla ohuilla öljyillä . Kone paukautettiin käyntii 2-tahti pienkonebensalla ,ja kone kävi hyvin lämpimäksi ja iki varma SU pelas heti kuin "Ailin värkki" . Vaihteet toimi eteen ja taakse ja kytkin pelaa, eikä vuotoja ilmeenyt...homma etenee..
  26. Mulla on muuten kahdelle lukituspultille paikat navassa eli tässäkään ei kellot soineet missään vaiheessa. Rummussa kaksi reikää, samoin navassa, niin ei käynyt mielessäkään että olisi väärä osa :(
  27. Tässä on esim. tuon aiemman rummun paketin kylki. Kauppias myi sopivana pallikseen ja tuossa paketin kyljessäkin lukee että korvaa numeron 211609615 mutta ei kyllä ollut sinnepäinkään. 3mm spacerin avulla sitten vedettiin useampi vuosi. Sitä edeltäviä rumpuja ei mulla ole enää tallessa, niistä piti kyljestä niistää ainakin se 5mm ennenkuin mahtuivat pyörimään. Menivät lopulta kieroiksi, kun jarrut jumivat pari kertaa viallisten käsijarru välitankojen takia. Niin ja aikoinaan, jotain 12 vuotta sitten, projektin alussa ekat rummut olivat keskireiältään liian pienet, piti avartaa reikää aika reippaasti että mahtuivat paikoilleen. Silloin sitä vain ajatteli että ompa paskaa eikä osannut edes kyseenalaistaa... Nekin rummut meni kieroiksi yhden kesän ajeluissa.
  28. Tölkissä kaksi lukituspulttia ja tuossa uudessa vain yksi niin sekin puhuisi sen puolesta.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...