Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. Ajattelin kuta kuinkin samaa... Mulle on nykyään ihan sama missä tuo on vajaa päivä menee siirtyessä paikasta A paikkaan B. Majoitus tulee mukana ja näinhän sitä tulee suomi tutuksi. Ruovedelläkään en varmasti muuten olisi käynyt ollenkaan jos tämä tapahtuma ei siellä olisi ollut. Muutamana vuotena tuo oli kotipaikkakunnalla ja se oli eräänlainen kotikenttähaitta... Ei oikein päässyt filikseen kun oli liian lyhyt matka... Nyt ei ole... Elokuussa kutsunee joko kesäkauden päättäjäiset tai Porin tapahtuma ja sitten koe ponnistetaan T4 westyn laatikkoa Kilpisjärven reissulla... Ihan ilmalla tuo ei kulje ja joutuuhan sitä tankkaamaan kuljettajaakin välillä... Kauas on pitkä matka ja matkailu avartaa muutakin kuin lompakkoa...
  3. Nyt on kaikki vanhat paskat pois rungosta ja sivuhelman sisäosakin sai lähteä uuden tieltä. Pikku mockup tuli myös tehtyä että kaikki asettuu niinkuin pitää. Kuitenkin pikku takapakki tuli parioven helman kanssa kun fiksuna joskus lovesin helman alhaalta histausta varten kun ei ollut pistehitsiä. Nyt taasen nämä lovet ammottaa aivan turhan isona niin laitoin sitten helman tilaukseen vaikka tämä nos helma olikin. Myös käsijarruvaijeriputkea tuli testattua onko palkeissa oleva reititys toimiva ja aika hyvältähän se näyttää. Mutta kait vielä pitää nähdä sen verran vaivaa että sulkee nuo ylimääräiset reijät tophateista ettei rupea jälkikäteen vituttamaan.
  4. Today
  5. Tapahtuma joka on aina väärässä paikassa
  6. Helikopterilla tullaan paikalle, kopterilla ei ole nyt käyttöä Laatokan Karjalassa niin joutaa Pyhäsalmeen.
  7. Tarve sisäpuolen pellille, joka on pokkauksen sisällä kumpaankin oveen. 040550888o
  8. Keiteleen Koneesta UUDET hintaan 199 euroa / pari
  9. On ilmeisesti tällä kertaa niin lähellä ettei tarvitse helikopterilla tulla?
  10. Haa, tää lähellä kesämökkiä, taidankin saapua soutamalla rantaan.
  11. Eiköhän nää kiinalaiset ole alkujaan anyway, solex/brosol vastaavat näytti äkkiseltään paljon köpösemmiltä viimeistelyltään, mutta eipä se kehnosti poistettu valupurse ulkopinnassa vaikuta toimintaan. Backuppina noi orggikset, jotka tuntuivat pelaavan vaikka hieman sohlot paikoin ovatkin
  12. Eiköhän tuossa boksissa ole valmistuttajan logo.
  13. Rautakanki ja pari pidempää pulttia ni saa rumpuun vähän vastavoimaa. Teho perustuu iskuun niin se koko auton pomppaaminen ei käy niin helposti, koko autossa kun on sitä massaa jarruttamassa äkkiliikkeitä. Hinnaksi voisin veikata vajaata satasta kun sataan taalaan (alv0) saa Gedorea, joka on jo laatukalu. Hintaero 36-milliseen on kuitenkin merkittävä.
  14. "Ei paljon", mutta eipä ole minullakaan mittaa kun auto on talvisäilössä. Sen tietää jo siitä että tuplakaasarien kanssa oleva imukanava ja putsari on pitäny litistää soikioksi kun muuten ei mahdu.
  15. Vähän ennakkoilmoa. - 64 kupla hp 9000 €. Keväällä nettiautoon.Soittele, jos kiinnostaa puh 0405020920...
  16. -64 myytävänä. Laitoin sähköpostia...
  17. no ei vielä. Kilvet on jo kyllä konttorilla venaamassa. HYM-1ö ja puuttuvat palikatkin jo matkalla matkikseen
  18. Kaasarivaluissa myös BBT logot. Hieman askarreltavaa ilmanputsarien kiinnittämiseks, toivottavasti nää ei oo liian korkeat vanhoihin verrattuna. Joku lieriökaulus vaihdettava putsareihin, osittain varmaan upotettava sinne sisään. Nyt kun kaikki palasina, ei pääse ees mittaamaan paljonko kolkissa on putsarin päällä tilaa välikanteen
  19. Saako pian jo varailla aikaa katsurille? Talvikuplabuumi on kova nyt, mäki haluan!
  20. tsup tsup. Nyt on bahamablaun superpolkimet paikallaan. Kykähaarukan jousi ja mansetinkumit myös. Orkkis painelaakeri mallia hiili oliki sökö. EI noussu pannu reikään. Meni osien odotteluun nyt
  21. Mitäs sillä on hintaa?
  22. Viimesiä luukkuja viedään. Moottoriluukku oli niin huono, että korvaava piti hommata mutta siinäkin oli kynnenvoiteita kyllä. Alareunan profiilia kun ruuvarilla koputteli niin ihan joka paikasta meni läpi! Näytti reilusti paremmalta mitä oli. Sivuovet oli myös vyötäröön asti pehut. Löytyi uudemman junan ovet korvaavaksi, niin tein niistä sitten tähän. Niistä oli alareunat jo vaihdettu. Vähän piti saumoja siistiä, ei sen enempää jaksanu alkaa uusia. Käy ihan hyvin tähän. Ja kun uudemmasta, niin tässähän on väistö etuoven kahvalle ja se piti sulkea. Nyt on sitte kaikki luukut valmiina.
  23. Yesterday
  24. Reilun 1 viikon kuluttua tulee myyntiin muutama W 100 vastaavaa nokka.
  25. Mahlen valumännän tunnistaa kokomerkinnästä 85,45 mm. ja öljyrengasuran pohja on n. 40mm. pitkä yhtenäinen aukko. Takomännän kokomerkintä on 85,43 mm. ja öljyrengasuran pohjalla on puolenkymmentä pyöreää reikää.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...