Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Today
  2. Toinenkin palli paikallaan vöineen ja lämmityskin toimii.
  3. Tässä Jeanssin peili. Veikkaan, että lähes samanlainen on ollut tuossa sinun autossasi. Eri vuosimalleissa on hienoisia muotoeroja peilin kuoressa.
  4. Vanteet oli jonkun verran kärsineen näköiset että maalipintaa kaipasivat. Ruosteessa eivät olleet, niin hionta ja maalaus sai kelvata tällä kertaa. Sen verran on työlästä hommaa on kyllä, että renkaat irti ja hiekkapuhallus on nopeampi, mutta näin tällä kertaa 😊
  5. Yesterday
  6. Tuosta jo näkee vähän miltä alkaa näyttää...
  7. Tarjoon rullan kirkasta teippiä hakijalle mukaan jos lasi jää vajaaksi 🤗
  8. Tarve olisi Juniksen lihakoukkukahvaisille etuoville. Tai myös pelkkä kuskin ovi kelpaa ja saa olla ilman kehyksiä. Tarjoa myös huonokuntoisia! o4o7361977 tai yv.
  9. Eikös se joskus '71 kieppeillä vielä kertaalleen kasvanu?
  10. Nyt ovat aukot ja täytepalat karkeesti sahattuna.
  11. Euron kappale, ei maksa mitään jos otat molemmat. Kulkeutuu kerava/sipoo nurkille. Saa hakea myös Mäntsälästä Onkohan tää ny se 65-> käyvä. Muistelen että 69 ja 71 kuplista nämä Koko noin 910x450 keskeltä lasia mitattuna. Takalaseja myös 2kpl 910x410sekä yksi 845x375 lasi Palliksen ovilasipari 660x460 Sekalainen kasa juniksen laseja myös privalla tavoittaa, näitä saa hakee pois jos joku tarvitsee
  12. Last week
  13. Tuolla ne ritilät pilkistää seinällä..
  14. Menin ostamaan rullavöitä purkutuomion saaneesta Accordista niin soljen mukana tuli penkitkin. Eli Toyota-VW sekasikiöt saa lähteä. Nyt pelkääjän puoli melkein valmiina, lämppärin piuhoja ja textiilipesuria vaille. Kiinnitykset tein orkkistyyliin. Joten tarvitsin laikata vain runkotunnelin lukitussalvan tieltä pois.
  15. Ostan ilmanohjauspellin 1200cc koneeseen (2-osainen termostaatin puolelle löytyy jo). (1300-1600 ei käy, eri leveys). Kunto oltava niin hyvä, että kestää hiekkapuhalluksen ilman että tulee reikiä. Ostaja pohjanmaalta
  16. Hyvässä kunnossa oleva vanha -60 luvun Blaupunktin kaiutin. Toimii, suoraan käytöstä. Täydellinen volkkarin kartta-/hattuhyllylle. 100€ yv/0407312706
  17. -
  18. Palautellaan auton alkuperäiseen tehtaan väriin, eli yksivärinen turkoosi, L380
  19. Mikä väritys tulee?
  20. Olen tässä tehnyt junikseeni peltitöitä viimeiset 9kk ja vihdoin alkaa olla valmista. Auto on siis ollut itsellä ajossa edelliset 8 kesää, mutta maalipinta ja väritys muutenkin on ollut hieman sinnepäin. Ja pakkohan sitä on pellit maalin alta laittaa myös kuntoon ennen uuden maalipinnan vetämistä. Tällä viikolla lähtee vihdoin maalaukseen. Perinteinen "vähän helmoja ja pieniä juttuja sieltä täältä" eskaloitui hieman. Vielä olisi pieniä juttuja listalla loppuviikolle, puskurien lommojen oikaisua ja sen sellaista, mutta muuten alkaa ollakin valmista. Ensi kesäksi taas ajoon.
  21. No näinhän se on kun tarkemmin katsoo, sekoitin päässäni nopeasti katsoen että vilkkurele ohjaisi releen kelaa.
  22. Jos jätät reunimmaiset pois, syttyy etuvilkut jarrua painaessa. Miksi pitäis olla ledi(elektroninen)rele, kun kuormaa on kuitenkin sen 2x18-21W vilkuttaessa?
  23. Eikös tuosta voisi heittää noi reunimmaiset releet pois ja villkurele pitää tuossa kombossa olla ns ledirele.
  24. Onks purettuja hyviä jääny nurkkiin, tarjoo privalla Rummut 311501615F Jarrukilvet 311609 439D ja 440D
  25. Kaikkee ne poijat keksii.
  26. Kiitos ohjeista!
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...