Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/23/25 in all areas

  1. Ei ole tosiaan mikään volkkarireissu vastustanut näin kovasti. Ensin korona, sitten Venäjän hyökkäyssota ja sitten tänä vuonna todettu nivelreuma… Mutta nyt ollaan VW ilmajäähyllä Gibraltarissa.
    9 points
  2. Parit pikkujutut taas sai viivata listalta. Pannu vaijereita vaille ok. Takaluukku aukee nupista. Pyyhkijät jytää. Kerros pölyjä virutettu. Lista lyhenee, mutta jumppaa on vielä ihan tarpeeks.
    5 points
  3. Älä täällä tsättäile, talliin siitä tekemään 🤗
    2 points
  4. Mulla on edessä 175/65-15 ja takana 175/80-15 ja olen kokenut todella toimiviksi. Edessä flippiolat orkkisakselilla ja takana straight axle.
    1 point
  5. Mulla on nyt muutaman kokeilun jälkeen vakiintunut eteen 165/65-15 ja taakse 185/65-15. En ole oikein pienempiä löytänyt riittävällä kantavuudella. Lähetetty minun SM-S901B laitteesta Tapatalkilla
    1 point
  6. Mulla oli sonderissa 185/55-15. Kumeja löytyy kyllä joka luokkaan, osa extra load merkinnällä
    1 point
  7. Etu: 175/60-15 Taka: 195/65-15 (taaske en näe mitää järkeä laitaa matalempia jos aikoo ajaa 80km/h tai jopa 100km/h. Noi riitti 5 hengen kastenwageniin.
    1 point
  8. 1 point
  9. Tänään oli semmoinen hetki että piti välillä leikkiä pilvilinnassa ja asentaa lokareita ja takavaloja. Samalla saa tarkistettua ovatko muodot vielä kohdillaan. Pientä hienosäätöä vain vaatii. Juu, on uudemmat takalokarit. Nämä ovat hyvät ja etenkin symmetriset. Joten tarvii vaan korjata puskurin reiät ym.
    1 point
  10. Todennäköisesti ei kumpaakaan. Nykyään kun saa omistajan tiedot turhan helposti tekstiviestillä ongittu niin "tilauskeikan" vaaramomentti kasvaa suhteessa autossa olevan arvokkaan palikan määrään. Kyseisestä syystä olen omat tietoni laittanut salaisiksi niin Trafiin kuin maistraattiinkin. Jos rosmo haluaa jotain viedä niin joutuu ainakin näkemään normaalia enemmän vaivaa asian eteen. Tässä on myös se hyvä puoli, että se kielto koskee kaikkia autoja jotka on nimissäsi ja jatkuu vaikka vaihtaisit autoa.
    1 point
×
×
  • Create New...